گزارش باکس آفیس این هفته/ فروش فوق العاده قسمت سوم انیمیشن How to Train Your Dragon در افتتاحیه

این هفته نیز همانند هفته قبل شاهد اکران فیلم های نسبتا زیادی بودیم، در بین فیلم های تازه اکران شده، انیمیشن پرطرفدار How to Train Your Dragon: The Hidden World (چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان) توانسته در هفته اول اکرانش فروش فوق العاده ای را پشت سر بگذارد و در صدر جدول باکس آفیس قرار گیرد. این انیمیشن توانست در افتتاحیه بیش از 55 میلیون دلار فروش داشته باشد. در ادامه جدول باکس آفیس این هفته با ما همراه باشید. 

فیلم های دیگری چون فیلم Run the Race (اجرای مسابقه) و همچنین فیلم Total Dhamaal (شادی مطلق) نیز در این هفته اکران خود را آغاز کردند و به ترتیب در رتبه های دهم و چهاردهم قرار گرفتند. فیلم Run the Race که اکران خود را در 853 سالن سینما آغاز کرد، توانست 2.1 میلیون دلار بفروشد و فیلم Total Dhamaal نیز با اکران در 202 سالن سینما در نهایت توانست 989,387 دلار بفروشد.

همان طور که گفتیم قسمت سوم انیمیشن مورد انتظار «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» پا به گیشه ها گذاشته و توانسته با فروش خوب در افتتاحیه در صدر جدول فروش این هفته قرار گیرد. انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World (چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان) در هفته ای که گذشت اکران خود را در 4,259 سالن سینمای آمریکای شمالی آغاز کرد و توانست در سه روز افتتاحیه 55 میلیون دلار بفروشد. البته فروش کلی داخل آمریکا اکنون به رقم 57.5 میلیون دلار رسیده است. با این فروش افتتاحیه باید گفت که قسمت سوم این انیمیشن نسبت به دو قسمت قبلی خود فروش بیشتری در افتتاحیه داشته است. قسمت اول این انیمیشن 43 میلیون دلار در افتتاحیه فروخت و قسمت دوم نیز توانست 49.9 میلیون دلار در افتتاحیه بفروشد.

این انیمیشن که اکران خارج از خاکش کمی زودتر آغاز شده بود توانست در آخر این هفته 34.5 میلیون دلار دیگر بفروشد و جمع فروش خارج از خاک خود را به رقم 2017 میلیون دلار برساند. که باید گفت در کل قسمت سوم انیمیشن How To Train Your Dragon توانسته تا به الان 275 میلیون دلار بفروشد. از لحاظ نمرات نیز این قسمت انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم توانسته امتیاز A را از سینمااسکور دریافت کند و مورد توجه منتقدان قرار گیرد. همچنین توانسته امتیاز 91 درصدی را از راتن تومیتوز دریافت کند. 

دن دبلوا که کارگردانی دو قسمت اول انیمیشن How To Train Your Dragon را بر عهده داشته است، کارگردانی قسمت سوم را نیز برعهده داشته است. علاوه بر کارگردانی، دبلوا کار نوشتن فیلمنامه این انیمیشن را نیز بر عهده داشته است. جی باروشل، کیت بلانشت، جرارد باتلر، کریگ فرگوسن، آمریکای فررا ،جونا هیل، کریستوفر مینتس-پلس، تی جی میلر، کریستن ویگ، کیت هرینگتون و اف. موری آبراهام، از جمله بازیگرانی هستند که به‌عنوان صداپیشه در انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World حضور دارند و به صداپیشگی پرداخته‌اند.

در انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World قرار است بار دیگر شاهد ماجراجویی جدیدی از هیکاپ باشیم که به رویای خود برای ایجاد یک آرمانشهر برای بی‌دندان و تمام اژدهایان جهان دست یافته است. حال خطر دیگری خانه و روستای هیکاپ را تهدید می‌کند و حاکمیت او به‌عنوان رئیس آن مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. هیکاپ و بی‌دندان برای نجات خود باید تصمیم سخت و غیر ممکنی را بگیرند.

در رتبه دوم جدول فیلم سینمایی Alita: Battle Angel (آلیتا: فرشته جنگ) قرار گرفته است. این فیلم که در هفته اول اکرانش توانسته فروش خوبی داشته باشد و در صدر جدول قرار گیرد، در هفته دوم اکرانش با افت فروش 56 درصدی روبرو شد و یک پله سقوط کرد. این فیلم که همچنان در 3,802 سالن سینمای آمریکای شمالی در حال اکران است، این هفته توانسته 12.3 میلیون دلار دیگر بفروشد و مجموع فروش داخلی خود را به رقم 61 میلیون دلار برساند. البته آلیتا: فرشته جنگ در فروش خارج از خاک توانسته بهتر عمل کند و 92.4 میلیون دلار بفروشد که 62.2 میلیون دلار آن مربوط به فروش در کشور چین بوده است. فیلم Alita: Battle Angel تا به الان توانسته 202 میلیون دلار در خارج از خاک بفروشد و در مجموع نیز این فیلم 263 میلیون دلار فروش داشته است. لازم به ذکر است که این فیلم با بودجه 170 میلیون دلاری ساخته شده است. در خلاصه داستان فیلم آمده:

فیلم Alita: Battle Angel با کمک فیلمسازان خلاق و بااستعدادی همچون جیمز کامرون و رابرت رودریگز ساخته شده است؛ یک ماجراجویی خاص و حماسی درباره امید و قدرتمند شدن. زمانی کهآلیتا به هوش می‌آید و متوجه می‌شود که در آن آینده‌ای که هیچ شناختی از آن ندارد، خودش را هم به یاد نمی‌آورد و خاطراتش را از دست داده، توسط فردی به نام ایدو  تحت حمایت و پشتیبانی قرار گرفت. ایدو یک دکتر با محبت و خوش قلب به حساب می‌آید که متوجه شد درون این پوسته سایبورگی رها شده، قلب و روح یک زن جوان با یک گذشته‌ی فوق‌العاده قرار دارد. همانطور که آلیتا یاد می‌گرفت که چگونه زندگی جدید خود را سپری کند و در خیابان‌های ترسناک شهر آیرون سیتی نجات یابد، ایدو هم تلاش می‌کرد تا او را از تاریخ اسرار‌آمیزش حفظ کند. با این حال، دوست خیابانی و باهوش آلیتا به نام هیوگو به جای کمک کردن، تصمیم گرفت که دلیلی برای بازگرداندن خاطرات او باشد. تنها همین زمان بود که نیروهای فاسد و مرگباری که شهر را اداره می‌کردند به وجود آلیتا پی بردند و به سراغ او رفتند. همینجا بود که آلیتا، سرنخی مرتبط با گذشته‌اش پیدا کرد؛ او توانایی‌های مبارزه‌ای منحصر به فردی داشت که حتی قدرتمندترین افراد هم نمی‌توانستند او را متوقف یا کنترل کنند. اگر او بتواند از چنگ آنها در امان بماند، می‌تواند کلیدی برای نجات دادن دوستان، خانواده و دنیای که عاشق آن شد، باشد.

فیلم سینمایی The Lego Movie 2: The Second Part (فیلم لگو ۲: قسمت دوم) نیز در هفته سوم اکرانش با افت فروش 53 درصدی روبرو شد و در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. این انیمیشن در هفته ای که گذشت توانست 9.6 میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به رقم 83.2 میلیون دلار برساند. همچنین این فیلم در خارج از آمریکا توانست در 73 مارکت حدودا 10.3 میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خارج از خاکش را به رقم 53 میلیون دلار برساند. بطور کلی، فروش جهانی این فیلم به 136 میلیون دلار رسیده و هنوز منتظر اکران در استرالیا در تاریخ 21 مارس است.

داستان انیمیشن از این قرار است که پنج سال از زمان آخرین اتفاقات در شهر لگوها گذشته و همه چیز در امن و امان است. تا اینکه شهروندان با یک تهدید بزرگ رو‌به‌رو می‌شوند. لگوهای مهاجمی که خارج از شهر هستند و به آنها حمله می‌کنند و همه چیز را سریع‌تر از آنکه لگوها بتوانند سرهم بشوند خراب می‌کنند.

این قسمت از فیلم «لگو» را مجددا مایک میچل کارگردانی کرده و امتیاز آن البته نسبت به قسمت قبلی پایین‌ تر است. منتقدان امتیاز 65 از 100 را به فیلم داده‌ اند. منتقدان معتقدند که لگوها همچنان سرگرم‌ کننده‌ اند و اگر فیلم اول را دوست داشته‌ اید این یکی هم ناامیدتان نمی‌کند. بیشتر نکات مثبت فیلم اول را در خودش دارد. اما یک سری انتظارات را هم برآورده نمی‌کند. از جمله اینکه مثل قسمت اول لحظات و جملات به یادماندنی زیادی ندارد.

در این هفته فیلم Fighting with My Family (مبارزه با خانواده ام) با اضافه کردن 2,707 سالن سینما توانست فروش بهتری نسبت به هفته اول اکرانش داشته باشد و در جایگاه چهارم جدول فروش قرار گیرد. این فیلم در هفته دوم اکرانش توانست 7.8 میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خود را به رقم 8.2 میلیون دلار برساند.  در خلاصه داستان فیلم آمده:

یک کشتی کج کار سابق، تصمیم می گیرد تا به همراه خانواده اش سفری را برای اجرا به سراسر کشور آغاز کنند اما این در حالی است که فرزندانش رویای حضور در مسابقات کشتی کج را دارند و...

دواین جانسون در نقش (راک) وینس وان در نقش (هاچ) توماس ویلی در نقش (زک جوان) فلورانس پی در نقش (سرایا) توری الن رز در نقش (سرایا_کودکی) اولویا برنستون در نقش (الی) لنا هیدی در نقش (جولیا) محمد امیری در نقش (از) نیک فراست در نقش (ریکی) لی هاروی در نقش (هانا) از بازیگران اصلی فیلم (مبارزه با خانواده من) هستند.

در جاگاه پنجم جدول فروش این هفته فیلم سینمایی Isn't It Romantic (آیا عاشقانه نیست؟) به کارگردانی تاد اشتراوس شولسون قرار گرفته است. این فیلم که در 3,444 سالن سینما در حال اکران است، با افت فروش 50 درصدی روبرو شده و توانسته 7.1 میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خود را به رقم 33.3 میلیون دلار برساند. منتقدان به فیلم امتیاز 60 از 100 را داده‌اند و می‌گویند همه پیچش‌ها و حقه‌های ژانر برایمان آشناست اما فیلم همه چیز را در سطحی سبک و هوشمندانه نگه می‌دارد و البته در هیچ موضوعی هم عمیق نمی‌شود.

دیدگاه شما