شکست غیرمنتظره سریال خواب زده به کارگردانی سیروس مقدم

شکست غیرمنتظره سیروس مقدم،چرا بعد از چند سریال موفق برای صدا و سیما، سیروس مقدم نتوانست با «خواب زده» در شبکه خانگی به موفقیت برسد؟هفت صبح نوشت:سریال «خواب‌زده» به کارگردانی سیروس مقدم بعد از گذشت 20 قسمت هنوز نتوانسته است موجی در جامعه به وجود بیاورد و توجه مخاطبان را جلب کند. این درحالی است که سریالهای سیروس مقدم در هر دوره جزو پرمخاطب‌ترینها بوده‌اند.اما چرا این سریال شکست خورد.

شکست غیرمنتظره سریال خواب زده به کارگردانی سیروس مقدمشاید دلیل اصلی دیده نشدن ســریال «خواب‌زده» به نامناسب بودن بستر ارائه آن برمیگردد. اکثر مخاطبان نام اپلیکیشن «روبیکا» را به عنوان اسپانسر بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی شنیدهاند و درباره خدماتی که ارائه میکند کمابیش اطلاعاتی دارند اما خیلی از آنها اصلا در جریان بارگذاری جدیدترین سریال سیروس مقدم در این اپلیکیشن نیستند. از یک طرف، روبیکا هنوز به اندازه فیلیمو و نماوا به عنوان تلویزیون اینترنتی شناخته شده نیست و از طرف دیگر خود مدیران این اپلیکیشن هم تلاشــی برای تبلیغات پخش این سریال انجام ندادهاند. بخش مهمی از مخاطبان بعد از گذشت 20 قسمت از پخش سریال، حتی نام آن را هم ندیده‌اند
سیروس مقدم جزو کارگردانهایی است که سالیان سال در تلویزیون سریال میسازد و هربار هم سریالهایش جزو پرمخاطبترین آثار دوره خودش بودهاند. شاید سریالهایی هم در کارنامه کارگردانی اش داشته که به نسبت ســایرین ضعیفتر بوده‌اند اما همانها هم استاندارد یک سریال قابل قبول را داشته‌اند و مخاطبان زیادی را با خودشان همراه کرده‌اند. درست است که شیوه ارائه «خواب‌زده» درست نیست و خیلی‌ها از وجود چنین سریالی بی‌اطلاع هستند اما نمیتوانیم در این ارزیابی عدم جذابیت این سریال را نادیده بگیریم. «خوابزده» از یک طرف تجربه جدید ســیروس مقدم در ژانر وحشت به حساب میآید و از طرف دیگر اولین تجربه او در ساخت سریالی برای فضای مجازی. هم سیروس مقدم و هم سعید نعمت‌الله، تجربه زیادی در سریال سازی دارند اما این بار ماحصل همکاریشان به اثر جذابی منجر نشده و موفقیت آمیز نبوده است.

دیدگاه شما