در بیوگرافی امروز نگاهی خواهیم داشت  به یکی از بازیگران شناخته شده سینمای هالیوود که با ایفای نقش در فیلم های ترسناک توانست به شهرت فراوانی دست پیدا کند، از فیلم های مطرح او می توان به مجموعه فیلم های احضار و توطئه آمیز به کارگردانی جیمز وان اشاره کرد، وی برای بازی در سریال فارگو و فرشتگان امریکا موفق شد تا نامزد گلدن گلوب برای بهترین بازیگر سریال شود. patrick wilson (پاتریک ویلسون) در تاریخ 3/ژوئیهٔ/1973 در ویرجینیا، آمریکا بدنیا آمد ولی کمی بعد همراه با خانواده اش به فلوریدا مهاجرت نمود. پدرش جان فرانکلین خبرنگار بازنشته و مادرش ماری کی ویل سن معلم و خواننده بود. برای ادامه بیوگرافی patrick wilson با ما همراه باشید. 

پاتریک ویلسون بازیگر شناخته شده سینمای هالیوود  -  بیوگرافی patrick wilson
پاتریک ویلسون بازیگر شناخته شده سینمای هالیوود  -  بیوگرافی patrick wilson

نگاهی به زندگی پاتریک ویلسون 

پاتریک از کودکی علاقه بسیار زیادی به سینما و حرفه بازیگری داشت از اینرو وارد دانشگاه Carnegie Mellon و در رشته سینما مشغول به تحصیل شد. او در دوران دانشجویی در نقش های متفاوت بسیار زیادی حضور یافت و در مکان های عمومی به ایفای نقش می پرداخت. ویلسون برای اولین بار در فیلم عروسی دوستم حضور یافت اگرچه  ویلسون در این فیلم بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت که البته به دلایلی این فیلم هیچوقت اکران نشد. اما این مشکل باعث نشد که این بازیگر ناامید شود و در سال بعد در یکی از سریالهای مهم زندگی خود یعی فرشتگان در آمریکا حضور یافت. در منهتن، پرایر والتر به لوییس (که چهار سال عاشق و معشوق یکدیگر بودند) خبر می‌دهد بیمار است. لوییس نمی‌تواند با بیماری پرایر کنار بیاید و او را ترک می‌کند. جو پیت، وکیل جمهوریخواه، که یک مورمون معتقد است، برای پذیرفتن شغلی در وزارت دادگستری ایالات متحدهٔ آمریکا از سوی روی کان، وکیل و کارچاق‌کن دست راستی، تحت فشار قرار دارد. پاتریک ویلسون برای بازی در این سریال موفق شد تا نامزد گلدن گلوب برای بهترین بازیگر مرد شود و سپس بعد از بازی در این سریال در سریال دیگری به نام فارگو در فصل دوم آن حضور یافت.

پاتریک ویلسون برای بازی در سریال فرشتگان امریکایی موفق شد تا نامزد گلدن گلوب شود  -  بیوگرافی پاتریک ویلسون
پاتریک ویلسون برای بازی در سریال فرشتگان امریکایی موفق شد تا نامزد گلدن گلوب شود  -  بیوگرافی پاتریک ویلسون

نگاهی به فیلم های برتر پاتریک ویلسون 

توطئه‌آمیز (Insidious) از سری فیلم هایی در ژانر ترسناک می باشد که پاتریک ویلسون در این فیلم در نقش جاش لامبرت به ایفای نقش پرداخته است که جیمز وان با همکاری لی ونل این فیلم را بر روی پرده سینماها برده است.داستان فیلم درباره یک زن و شوهر است که پسرشان بدون توضیح وارد کما می‌شود و ارواحی هستند که می‌خواهند از یک بعد دیگری از جهان وارد دنیا شوند و زندگی خود را پس بگیرند و یک بار دیگر زندگی کنند. این فیلم شروعی بر شهرت جهانی جیمز وان بود که توانست یک سبک تازه از ترس را به نمایش بگذارد. در این فیلم بازیگرانی چون پاتریک ویلسون، رز بیرن، باربارا هرشی به ایفای نقش پرداخته اند. در این فیلم بازیگرانی چون پاتریک ویلسون،رز بیرن،باربارا هرشی به ایفای نقش پرداخته اند. 

پدر و مادر خانواده لامبرت جاش (پاتریک ویلسون) و رنای (رز بایرن)، فرزندان خود دالتون (تای سیمپکینز) و فاستر (اندرو آستور)، و دختر نوزاد کالی به تازگی به یک خانه جدید نقل مکان کرده‌اند. مدت کوتاهی پس از آن، دالتون سر و صدای بازشدن در اتاق شیروانی را می‌شنود به خودی خود به آنجا کشیده می‌شود، او از یک نردبان در حالی که می‌خواهد چراغ را روشن کند می‌افتد و یک چهره‌ای را در آینه می‌بیند و از ترس جیغ می‌زند، رنای و جاش با عجله به کمک او می‌آیند. روز پس از این واقعه، دالتون به کما می‌رود.پس از سه ماه درمان بدون نتیجه، رنای و جاش تصمیم می‌گیرند دالتون را به خانه ببرند. بلافاصله، به‌طور فزاینده فعالیت فوق‌العاده‌ای در خانه روی می‌دهد. رنای صداهایی از اتاق بچه که هیچ‌کس آنجا نیست می‌شنود، فاستر می‌گوید که دالتون در خواب راه می‌رود، رنای صورت یک مرد ترسناک را در اتاق کالی می‌بیند، جاش را صدا می‌زنند ولی زمانی که جاش می‌آید ناپدید می‌شود و زنگ خطر در ورودی بارها و بارها بدون هیچ دلیل با بازشدن در جلو به صدا در می‌آید.

صحنه ای از فیلم توطئه آمیز با بازی پاتریک ویلسون  -  بیوگرافی patrick wilson
صحنه ای از فیلم توطئه آمیز با بازی پاتریک ویلسون  -  بیوگرافی patrick wilson

با توجه به استقبال بی نظیر مخاطبان از فیلم توطئه آمیز  تهیه کنندگان این فیلم تصمیم گرفتند که قسمت دوم این فیلم را بر روی پرده سینماها ببرند، فیلم توطئه آمیز 2 در ادامه داستان توطئه آمیز ساخته شده است که اینبار نیز جیمز ون به عنوان کارگردان ظاهر شده است و پاتریک نیز در نقش قبلی خود یعنی جاش لامبرت/پارکر کرین حضور یافته است. داستان این فیلم خانواده لامبرت را به تصویر می کشد که پس از اتفاقات قسمت اول، احساس میکنند که مشکلاتشان برای همیشه پایان یافته می توانند زندگی خوب و خوشی را ادامه دهند اما با برملا شدن یک راز قدیمی که ریشه در دوران کودکی دارد، بار دیگر در معرض مواجه با روح ها قرار میگیرند.

پاتریک ویلسون در قسمت دوم توطئه آمیز  - بیوگرافی پاتریک ویلسون
پاتریک ویلسون در قسمت دوم توطئه آمیز  - بیوگرافی پاتریک ویلسون

در فیلم احضار شاهد ترسی متفاوت بودیم 

بعد از بازی بسیار موفقیت آمیز پاتریک در فیلم توطئه آمیز  در سال 2013 در فیلم دیگری به نام احضار (The Conjuring) کاری دیگر از کارگردان بسیار موفق ژانر ترسناک یکی دیگر از فیلم های بسیار موفق و پرطرفدار ژانر ترسناک به کارگردانی جیمز وان می باشد.در این فیلم بازیگران مطرحی چون پاتریک ویلسون و ویرا فارمیگا در نقش‌ اد و لورین وارن حضور یافته اند،که بر سر موضوع های فراطبیعی به تحقیق می پردازند.در این فیلم بازیگرانی چون پاتریک ویلسون،ویرا فارمیگا،ران لیوینگستون،لیلی تیلور حضور یافته اند.

داستان احضار دربارهٔ خانوادهٔ پرون (Perron) با پنج دختر است که در سال 1971به یک خانهٔ بزرگ و کهنه در روستایی در ایالت رود آیلند اسباب‌کشی می‌کنند. در بدو ورود، سگ خانواده حاضر به ورود به خانه نیست. کمی بعد، خانوادهٔ پرون متوجه می‌شوند که این خانه توسط قدرتی ناشناخته در حال کنترل است. مادر ملتمسانه از دو متخصص مسائل ناشناخته به نام‌های اِد و لورِین وارِن (پاتریک ویلسون و ویرا فارمیگا) می‌خواهد تا از خانهٔ آن‌ها بازدید کنند. اِد و لورِین پی می‌برند که درگیر مخوف‌ترین پروندهٔ زندگی‌شان شده‌اند.

احضار فیلمی از جیمز وان  -  بیوگرافی پاتریک ویلسون
احضار فیلمی از جیمز وان  -  بیوگرافی patrick wilson

شکارچی استخوان فیلمی متفاوت با بازی پاتریک ویلسون 

شاید بتوان فیلم تبر استخوانی محصول سال 2015 با بازی پاتریک ویلسون را یکی از خشن ترین فیلم های ساخته شده در این چند سال اخیر دانست که به یک آدم ربایی به شیوه ای کاملا متفاوت می پردازد. این فیلم در ژانر وسترن، ترسناک می باشد که کارگردانی آن را کریگ زاهلر بر عهده داشته است. در این فیلم بازیگرانی چون کرت راسل، پاتریک ویلسون، متیو فاکس، ریچارد جنکینز، لیلی سیمونز، دیوید آرکت، سید هیگ، اِوِن جان‌آکایت، شان یانگ در آن به ایفای نقش پرداخته است.

داستان فیلم : چیکوری (ریچارد جکینز)، معاون کلانتر یک شب به او خبر می‌دهد که فرد مشکوکی وارد شهر شده است. کلانتر در کافه‌ی شهر به فرد مشکوک که خودش را بادی معرفی می‌کند، شلیک می‌کند. آنها که دل‌شان نمی‌آید بادی به خاطر خونریزی درد بکشد، به جان برودر (متیو فاکس) که یک محلی خوش‌پوش و مغرور است می‌گویند تا سامانتا اُدویر، دکتر شهر را به اداره‌ی کلانتر بیاورد. خلاصه اینکه فردا صبح معلوم می‌شود دکتر به‌علاوه‌ی زندانی و یکی از همکاران کلانتر توسط «وحشی‌ها» دزدیده شده‌اند. حالا کلانتر هانت، معاونش، جان برودر و آرتور اُدویر (پاتریک ویلسون)، همسر سامانتا سوار بر اسب‌هایشان می‌شوند تا به دل دشت‌ها و بیابان‌های وسیع و خشکِ بیرون از شهر بزنند و زندانی‌ها را آزاد کنند. فقط مسئله این است که گروه جستجو با یک سری سرخپوست معمولی سروکار ندارد. 

پارتیک ویلسون در صحنه ای از فیلم شکارچی استخوان  -  بیوگرافی پاتریک ویلسون 
پارتیک ویلسون در صحنه ای از فیلم شکارچی استخوان  -  بیوگرافی پاتریک ویلسون 

اما یکی دیگر از بازی های فوق العاده ویلسون را می توان در  فیلم احضار  2 دانست که در ادامه فیلم قبلی این مجموعه ساخته شده است. در این فیلم نیز جیمز وان به عناون کارگردان و نویسنده حضور داشته است و بازیگرانی چون پاتریک ویلسون،ویرا فارمیگا،فرانسیس اوکانر،سایمن مک‌برنی،فرانکا پوتنته،مدیسون ولف در آن به ایفای نقش پرداخته اند. اما یکی از نکات مثبت فیلم را می توان حضور موجودی بسیار مخوف و ترسناک به نام راهبه می باشد که جیمز وان در این فیلم به خوبی به این شخصیت پرداخته است به شکلی که در سال 2018 یک فیلم جداگانه به نام راهبه از این شخصیت بر روی پرده سینماها رفت و توانست در مراسم افتتاحیه رکورد فروش فیلم های احضار را بشکند، تیز این فیلم را می توانید در بخش تیزر فیلم THE NUN تماشا کنید . داستان فیلم درباره خانم و آقای وارن می باشد که به شمال لندن سفر می‌کنند تا به مادری همراه با ۴ فرزندش، برای رهایی از شر ارواح و شیاطین کمک کنند.

صحنه ای از فیلم احضار 2 با بازی پاتریک ویلسون  -  بیوگرافی patrick wilson
صحنه ای از فیلم احضار 2 با بازی پاتریک ویلسون  -  بیوگرافی patrick wilson

بازی پاتریک ویلسون در فیلم Aquaman 

پاتریک ویلسون در سال 2018 بار دیگر همکاری موفقیت آمیزی را با کارگردان شناخته شده ژانر ترسناک جیمز وان تجربه کرد. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم جیمز وان که بخاطر ساختن فیلم هایی چون احضار و توطئه آمیز شناخته می شد اینبار به سراغ یک فیلم ابرقهرمانی رفت که تا حدود زیادی موفق هم بود. فیلم اکوامن فیلمی خوش ساخت در ژانر ابرقهرمانی می باشد که بازیگران سرشناس بسیار زیادی چون نیکول کیدمن، جیسون موما، امبر هرد و ویلم دفو و... در آن به ایفای نقش پرداخته اند.  پاتریک ویلسون در این فیلم در نقش اُورم ماریوس (اوشن مستر) حضور یافته و نقش مقابل اکوامن را برعهده دارد و زمانی که متوجه می شود که وارث حقیقی تاج و تخت جهان زیر آب برادر ناتنی او اکوامن است سعی می کند تا تمام توان خود را برای جلوگیری از رسیدن او به قدرت بکارگیرد. 

 داستان این فیلم درباره شخصیتی به نام آرتور کوری (Jason Momoa) است که طی اتفاقاتی به شخصیت اصلی خود پی می برد و متوجه می شود که پادشاهی شهر زیر آب یعنی آتلانتیس میراث او بوده است ، حال او باید یک تصمیم بزرگ بگیرد و قهرمان شهر و دنیای خود شود.

پاتریک ویلسون در فیلم اکوامن  -  بیوگرافی پاتریک ویلسون 
پاتریک ویلسون در فیلم اکوامن  -  بیوگرافی پاتریک ویلسون 

 

دیدگاه شما