در بیوگرافی امروز نگاهی خواهیم داشت به زندگی و اثار یکی از بازیگران بسیار مطرح کشورمان که با بازی در نقش شهرزاد و همینطور فیلم های بسیار زیادی از قبیل من ترانه 15سال دارم،چهارشنبه سوری،شهر زیبا،درباره الی،فروشنده به شهرت فراوانی دست پیدا کند.ترانه علیدوستی بازیگر و مترجم زبان انگلیسی،فرزند حمید علیدوستی بازیکن سابق تیم ملی کشورمان و همنطور بازیکن تیم سایپا و پیکان در تاریخ 1362/10/22 در تهران چشم به جهان گشود ، او که در دوران دبیرستان خود (رشته علوم تجربی) در کلاس های بازیگری امین تارخ حضور یافته بود،اولین تجربه سینمایی خود یعنی من ترانه 15 سال دارم  به کارگردانی رسول صدر عاملی در نقش (ترانه پرنیان) توانست حضور موفقی را از خود به نمایش بگذارد که ما در ادامه بیوگرافی ترانه علیدوستی به آن خواهیم پرداخت.

ترانه علیدوستی بازیگر مطرح این روزهای سینمای ایران  -  بیوگرافی Taraneh Alidoosti
ترانه علیدوستی بازیگر مطرح این روزهای سینمای ایران  -  بیوگرافی Taraneh Alidoosti

نگاهی به زندگی ترانه علیدوستی 

من ترانه پانزده سال دارم فیلمی از رسول صدرعاملی با بازی ترانه علیدوستی محصول سال 1380 می باشد که موفق شد برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی (رسول صدر عاملی) و  همینطور بهترین فیلمنامه (کامبوزیا پرتوی) و بهترین بازیگر نقش اول زن (ترانه علیدوستی) از بیستمین جشنواره فیلم فجر گردد.در این فیلم بازیگرانی چون ترانه علیدوستی، مهتاب نصیرپور، حسین محجوب در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم : ترانه دختر نوجوانی است که مادرش را در کودکی از دست داده و پدرش به دلایلی در زندان به سر می‌برد. ترانه به زندگی عادی اش ادامه می‌دهد تا این که پسر پولداری به او پیشنهاد ازدواج می‌دهد. ترانه قبول می‌کند و ازدواج سر می‌گیرد ولی بعد از مدت کوتاهی پسر ترانه را رها کرده و به خارج از کشور می‌رود. این در حالی است که ترانه از آن پسر حامله‌است و چون فقط بین آنها صیغه‌ای قرائت شده و اسم ترانه در شناسنامه پسر نیست او نمی‌تواند ثابت کند این بچه در شکمش را از آن پسر دارد. در حالی که همه به او تهمت می‌زنند ترانه تلاش دیوانه واری را برای اعاده حیثیت از خود و بچه اش آغاز می‌کند.

ترانه علیدوستی در اولین فیلم خود  -  بیوگرافی ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی در اولین فیلم خود  -  بیوگرافی ترانه علیدوستی

بازی بی نظیر ترانه علیدوستی در فیلم شهر زیبا 

 دومین اثر بلند اصغر فرهادی فیلم (شهر زیبا) نام داشت که علیدوستی نیز در آن حضوری موفقیت آمیز را از خود به نمایش گذاشت .این فیلم موفق شد نامزد جوایزی چون بهترین فیلم، بهترین کارگردانی،بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین بازیگر نقش اول زن و همینطور نقش مکمل و بهترین فیلمنامه و بهترین فیلمبرداری شود. که در نهایت برنده سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری از جشنواره فجر و همینطور طاووس طلایی جشنواره بین‌المللی فیلم هند،جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم ورشو و جایزهٔ فیپرشی جشنواره فیلم اسپلیت گردد. شهر زیبا فیلمی اجتماعی با درون مایه ای عاشقانه می باشد که به مسائل واقعی و ملموس جامعه می پردازد،واقعیاتی که می توان افراد زیادی را پیدا کرد که در موقعیتهای گوناگون جامعه با آن درگیر هستند.ترانه علیدوستی و فرامرز قریبیان و بابک انصاری از بازیگران اصلی فیلم شهر زیبا بودند. 

داستان فیلم : در کانون اصلاح و تربیت «شهر زیبا» نوجوانان زندانی با خواست «اعلا» جمع می‌شوند تا هجدهمین سالروز تولد «اکبر» را جشن بگیرند. اکبر متهم است دو سال پیش دختری را کشته و حالا زمان قصاص اوست. اعلا، دوست اکبر، برای کمک به او به اتفاق «فیروزه»، خواهر اکبر برای گرفتن رضایت به سراغ شاکی پرونده، «ابوالقاسم» (پدر مقتول) می‌روند. ابوالقاسم که با سماجت آنها روبرو می‌شود، به دادگاه می‌رود تا اجرای حکم را جلو بیندازد اما به او می‌گویند باید منتظر باشد و باید ابتدا پول دیه را آماده کند. ابوالقاسم که توانایی پرداخت پول را ندارد سعی می‌کند این مبلغ را از صندوق بیت‌المال تهیه کند اما کسی حاضر به امضای ورقهٔ استشهاد نیست. از طرفی به تدریج میان فیروزه ـ که از همسر معتادش جدا شده ـ و اعلا نیز علاقه‌ای به وجود می‌آید.

ترانه علیدوستی در فیلم BEAUTIFUL CITY  - بیوگرافی ترانه علیدوستی

چهارشنبه‌سوری نام سومین فیلم از اصغر فرهادی می باشد که اینبار وی به همراه مانی حقیقی به نوشتن فیلمنامه این فیلم پرداخته است که بعد از دو سال وقفه سرانجام در سال 1384 بر روی پرده سینماها رفت. ( داستان درباره دختر به نام روح انگیز (ترانه علیدوستی) می باشد که خود را برای ازدواج اماده می کند،روز چهارشنبه سوری برای کار پیش خانواده ای متوسط می رود).در این فیلم بازیگرانی همچونهومن سیدی، هدیه تهرانی، حمید فرخ نژاد، پانتاآبهرام،سحر دولتشاهی، ترانه علیدوستی به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم دربیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر 1384نامزد دریافت 9 جایزه بود، که در نهایت موفق به کسب سیمرغ‌های بلورین بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین تدوین و همچنین سیمرغ بلورین فیلم محبوب تماشاگران شد. چهارشنبه‌سوری برنده هوگو طلایی جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو و نامزد پلنگ طلایی جشنواره فیلم لوکارنو در سال 2006 شد.

داستان فیلم : نزدیک عید است و همه مردم مشغول خانه تکانی و استقبال از سال نو هستند. دختر جوانی به نام روح‌انگیز (ترانه علیدوستی) که خود را آماده ازدواج می‌کند، روز چهارشنبه‌سوری برای کار به خانه خانواده‌ای متوسط وارد می‌شود. فضای پرتنش و غم‌انگیز خانه، به همراه غوغای انفجار ترقه‌های چهارشنبه‌سوری فضایی بی‌ثبات و ناآرام به وجود آورده است.مژده (هدیه تهرانی)، خانم خانه، در هیئتی سراپا سیاه و با حرکاتی عصبی، حالتی غریب دارد. مژده به رابطه همسر خود (حمید فرخ‌نژاد) و زن همسایه (پانته آ بهرام) مشکوک شده و زندگی خانواده در آستانه نابودی است. دست آخر مرد، به ظاهر در نظر همسرش تبرئه می‌شود و پیش از عید آشتی می‌کنند؛ هرچند تنهایی و دوری آدم‌های قصه ادامه خواهد داشت.

ترانه علیدوستی در فیلم Fireworks Wednesday  -  بیوگرافی Taraneh Alidoosti
ترانه علیدوستی در فیلم Fireworks Wednesday  -  بیوگرافی Taraneh Alidoosti

کنعان فیلمی خوش ساخت از مانی حقیقی می باشد که نویسندگی آن را اصغر فرهادی و مانی حقیقی بر عهده داشته اند.داستان فیلم روایتگر بخشی از زندگی مینا (ترانه علیدوستی) و مرتضی (محمدرضا فروتن) را در شرایط سخت و آستانه طلاق به نمایش می گذارد.بازیگران این فیلم عبارتند از محمدرضا فروتن، ترانه علیدوستی، افسانه بایگان، حسن معجونی، بهرام رادان، مهرداد صدیقیان، مینا نوروزی، تقی سیف جمالی.

داستان فیلم : مینا که زمانی دانشجوی مرتضی بوده، پس از ده سال زندگی مشترک با وی، تصمیم می گیرد از او جدا شود و برای ادامه تحصیل به کانادا برود، اما مرتضی که از این تصمیم ناخرسند است، تمام تلاش خود را معطوف منصرف کردن او از تصمیمش می کند، تا اینکه روزی متوجه می‌شود مینا موضوع طلاقشان را با عزیز، مادر بیمار مرتضی، در میان گذاشته است. مرتضی نیز از شرایط پیش آمده استفاده می کند.

ترانه علیدوستی و محمدرضا فروتن در فیلم کنعان  -  بیوگرافی ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی و محمدرضا فروتن در فیلم کنعان  -  بیوگرافی ترانه علیدوستی

همکاری مجدد ترانه علیدوستی و فرهادی در فیلم درباره الی 

شاید بتوان فیلم درباره الی را یکی از بازی های بسیار زیبای علیدوستی دانست که این فیلم نه تنها یکی از بهترین کارهای اصغر فرهادی می باشد، بلکه یکی از بهترین فیلم های ایرانی نیز به شمار می آید که بخوبی توانست نظر مخاطبین و همینطور منتقدان سینما را به خود جلب نماید. این فیلم برنده جایزه تماشاگر فیلم فجر و تندیس بهترین کارگردانی جشن خانه سینما ، خرس نقره ای بهترین کارگردانی جشنواره برلین شد .در این فیلم بازیگرانی چون مریلا زارعی، صابر ابر ،شهاب حسینی، پیمان معادی، گلشیفته فرهانی، احمد مهرانفر، رعنا ازادی ور ، ترانه علیدوستی، مانی حقیقی به ایفای نقش پرداخته اند.

ترانه علیدوستی در صحنه از فیلم Alles über Elly  -  بیوگرافی Taraneh Alidoosti
ترانه علیدوستی در صحنه از فیلم Alles über Elly  -  بیوگرافی Taraneh Alidoosti

داستان این فیلم درباره سه خانواده می باشد که در دوره دانشگاه باهم ،هم دوره بوده اند که تصمیم می گیرند به صورت دسته جمعی به سفر شمال بروند و از طرفی یک هم دوره ای انها به نام احمد که تازه از المان بازگشته است و به تازگی از همسر المانی خودش جدا شده است و قرار است برای چند روزی در ایران بماند از طرفی دیگر الی می باشد که معلم یک مهد کودک می باشد که به اسرار سپیده همراه با دیگران به این سفر به قصد اشنایی با احمد امده است . پس از اقامت چند روزه در شمال دچار مشکل های بزرگی می شوند.

الی (ترانه علیدوستی): یه چیزی بپرسم ناراحت نمیشین؟

احمد (شهاب حسینی): درباره مسائل ناموسیه؟

الی : نه…  ، احمد: بپرس . الی: چرا جدا شدین؟

 احمد: از کدوم یکیشون؟ الی (خنده): دوست ندارید نگید.

 احمد: چرا می خوای بدونی؟  الی: خب نمیدونم …بالاخره دیگه!

احمد: هیچی یه روز صب از خواب پا شدیم. دست و صورتمونو شستیم صبحونه مونو خوردیم. گفت احمت! بسا آنن دینی ایچ کخن آلساین ایچ کخن!

 الی: چی؟ احمد: می دونی یعنی چی؟ الی: یعنی چی؟

 احمد: یعنی یه پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایانه!

مریلا زارعی ، شهاب حسینی،ترانه علیدوستی و جمعی دیگر از بازیگران مطرح سینمای ایران  -  بیوگرافی ترانه علیدوستی

انتهای خیابان هشتم فیلمی به کارگردانی و نویسندگی علیرضا امینی و محمد باغبانی می باشد.علیدوستی در این فیلم در نقش نیلوفر ظاهر می شود که همراه نامزدش سعی دارند تا برادرش را نجات دهند.در این فیلم بازیگرانی چون حامد بهداد، صابر ابر،محمدرضا غفاری،مهدی ماهانی،احسان عیوض نژاد، بیتا بیگی، خسرو شهراز، الهه حصاری حضور یافته اند.

نیلوفر (ترانه علیدوستی) دختری که به همراه نامزدش بهرام (صابر ابر) طی سه روز به آب و آتش می‌زند تا تنها برادرش سعید را از اعدام نجات دهد، آنها قصد فراهم کردن ۱۰۰ میلیون پول نقد را دارند در حالی که فقط 30 میلیون آن را تهیه کرده‌اند، از طرفی موسی (حامد بهداد) که در اصطبلی مشغول کار و مسابقات زیرزمینیست می‌خواهد مبلغی را برای کمک به نیلوفر تهیه کند و دوستش سعید را نجات دهد، اما این تلاش شکل دیگری به خودش گرفته و منتهی به انتهای خیابان هشتم می‌شود!

ترانه علیدوستی و صابر ابر در فیلم انتهای خیابان هشتم  -   بیوگرافی Taraneh Alidoosti
ترانه علیدوستی و صابر ابر در فیلم انتهای خیابان هشتم  -   بیوگرافی Taraneh Alidoosti

مادر قلب اتمی فیلمی به کارگردانی علی احمدزاده، نویسندگی علی احمدزاده و مانی باغبانی و تهیه‌کنندگی سید امیر سیدزاده محصول سال 1393است.این فیلم دربخش جانبی فروم جشنواره فیلم برلین، فستیوال آستین تگزاس و فستیوال فیلم‌های آسیایی سن دیگو به نمایش در آمده‌است.

داستان فیلم : فیلم «مادر قلب اتمی» با مهمونی کامی آغاز می‌شود که قصد دارد ایران را برای همیشه به مقصد تونس ترک کند. داستان فیلم در شب توزیع یارانه‌ها رخ می‌دهد و اتفاقاتی که به واسطه عدم امکان برداشت از کارت روی می‌دهد.

ترانه علیدوستی و محمد رضا گلزار  در فیلم مادر قلب اتمی  -  بیوگرافی ترانه عیدوستی
ترانه علیدوستی و محمد رضا گلزار  در فیلم مادر قلب اتمی  -  بیوگرافی ترانه عیدوستی

استراحت مطلق  فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی و نویسندگی عبدالرضا کاهانی و سعید قطبی‌زاده تولید سال 1393می‌باشد.در این فیلم بازیگرانی همچون ترانه علیدوستی،بابک حمیدیان،مجید صالحی،رضا عطاران، فریده فرامرزی، علی میلانی، امیرشهاب رضویان در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم : دربارهٔ زنی (ترانه علیدوستی) است که از شهر دامغان به تهران آمده تا دوباره به محل کار قبلی اش برود. او در سفر به تهران با شوهر سابقش مواجه می‌شود که فردی خشن و پرخاشگر می‌باشد و همچنین دوستان شوهرش که روایت پلشتی و پوچی در قصه‌ای شهری از طبقات فرودست و آسیب‌پذیر که نه‌تنها معیشت‌شان که روابطشان نیز درگیر تباهی و فروپاشی اخلاقی است. اخلاق نه به معنای متعارف کلیشه‌ای که به معنای مجموعه کنش‌مندی‌هایی که رفتارشناسی آنها را صورت‌بندی می‌کند.

ترنه علیدوستی در فیلم استراحت مطلق  - بیوگرافی Taraneh Alidoosti
ترنه علیدوستی در فیلم استراحت مطلق  - بیوگرافی Taraneh Alidoosti

ترانه علیدوستی در نقش شهرازد

ترانه علیدوستی موفق شد تا در سال 1394 در سریال شهرزاد فصل اول که یکی از موفق ترین نقش های او محسوب می شود به ایفای نقش بپردازد.در این فیلم بازیگرانی مطرحی همچون علی نصیریان، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی، پریناز ایزدیار، غزل شاکری، مهدی سلطانی سروستانی، محمود پاک نیت، هومن برق‌نورد، جمشید هاشم‌پور، پرویز فلاحی پور، ابوالفضل پورعرب، گلاره عباسی، پانته‌آ پناهی‌ها، فریبا متخصص، سهیلا رضوی، امیرحسین فتحی، رامین ناصر نصیر، نسیم ادبی به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان سریال شهرزاد :  (ترانه علیدوستی) دانشجوی پزشکی و فرهاد (مصطفی زمانی) دانشجوی ادبیات و روزنامه‌نگار عاشق هم هستند و می‌خواهند با هم ازدواج کنند. داستان در سال 1332 و زمامداری دکتر مصدق اتفاق می‌افتد. پدران این دو از افراد گوش به فرمان شخصی متنفذ به نام بزرگ آقا (علی نصیریان) هستند. تحولات 28مرداد فرهاد را که روزنامه‌نگار و از طرفداران پر و پا قرص مصدق است، به دلیل اتهام به قتل و توطئه علیه سلطنت به پای چوبه دار می‌کشد، اما بزرگ آقا او را نجات می‌دهد. پس از آن ماجرا که دیگر فرهاد کمی از وحشت زدگی اش کم شده تصمیم می‌گیرند تا مراسم عروسی بگیرند. همه خوش‌حال اند به جز پدر شهرزاد که میلی به این ازدواج ندارد. از آن طرف بزرگ آقا دختری به نام شیرین (پریناز ایزدیار) دارد که با پسر عموی خود قباد (شهاب حسینی) ازدواج کرده. قباد که هیچ میلی به این دختر بدزبان مغرور ندارد چون او عاشقش است، به خاطر پدر قدرتمندش بزرگ آقا که عمویش می‌شود سکوت می‌کند و مجبور می‌شود بسوزد و بسازد.قباد و شیرین بچه دار نمی‌شوند و به همین دلیل به خاطر این که چه کسی مشکل دارد و بچه دار نمی‌شود همیشه با هم دعوا می‌کنند. بزرگ آقا که دیگر از آن‌ها بسیار خسته شده و احتیاج به وارث دارد، تصمیم میگرد برای دامادش قباد زن بگیرد تا ببیند مشکل از کیست؛ و بعد از خود وارثی داشته باشد.یک شب که پدر شهرزاد پیش بزرگ آقا می‌رود و گلایه می‌کند که دوست ندارد فرهاد با اینکه پسر دوست قدیمی اش است، با دخترش ازدواج کند، بزرگ آقا شهرزاد را برای قباد خواستگاری می‌کند. وقتی این خبر به گوش شهرزاد می‌رسد.

قباد : به جون امیدت قسم بخور که دیگه بهش فکر نمی کنی
شهرزاد : من بهت دروغ نمیگم قباد، خاطره ها که نمی میرن، می میرن؟ این اتاق تاریک ذهن، آزادترین جای جهانه، همه چی از توش میاد و میره، فکر رنگ خیال خاطره. مهم اینه که چیو نگه می داری چیو می ریزی دور. من اینو یاد گرفتم قباد.
قباد : شهرزاد نمی دونی بدون، من با تو چیزایی پیدا کردم که هیچوقت تو زندگیم نداشتم. نمی خوام از دستش بدم.

شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در سریال شهرزاد  -  Taraneh Alidoosti
شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در سریال شهرزاد  -  Taraneh Alidoosti

شهرزاد فصل دوم در ادامه فصل اول مجموعه پربیننده شهرزاد ساخته و در 29 خرداد سال 1396منتشر شد. حسن فتحی همچون فصل اول، کارگردان فصل دوم این مجموعه می‌باشد.

داستان سریال : شب عروسی فرهاد و شهرزاد که مصادف با روز فوت بزرگ آقا بود به پایان می رسد و شهرزاد و فرهاد برای ماه عسل عازم شیراز میشوند.سپس هاشم خبر فوت بزرگ آقا را به اهالی خانه می دهد.شیرین از کما بیرون می آید و با دیدن خبر فوت پدرش در روزنامه دچار شوک میشود.نصرت نیز با دسیسه قباد و رشوه به دکتر بیمارستان شیرین را راهی دارالمجانین میکند.خواهر بزرگ آقا بلقیس خاتون دیوان‌سالار (رویا نونهالی) برای خاکسپاری برادرش و انتخاب جانشین برای او به تهران می آید. شهرزاد و فرهاد در اصفهان توقف می‌کنند و مدتی را در آنجا می‌گذرانند.قباد با خبردار شدم از ازدواج شهرزاد از نصرت می‌خواهد شهرزاد بدون فرهاد به تهران برگردد. بلقیس در این زمان باید رضایت افراد مدعی جانشینی بزرگ آقا را برای جانشینی قباد جای بزرگ آقا بگیرد. افراد قباد در اصفهان شد شهرزاد و فرهاد را تعقیب میکنند و سر انجام وقتی می‌خواهند با ماشین فرهاد را زیر بگیرند، شهرزاد به وی خبر می‌دهد و فرهاد از مرگ نجات می یابد . در همین زمان شهرزاد خبر مرگ بزرگ آقا را در روزنامه می‌بیند و برای همین به تهران برمیگردند. بلقیس تقریبا رضایت افراد مدعی را گرفته اما یکی از اقوام آنها که معقول خان نام دارد با جانشینی او مخالف است و برای همین بلقیس و قباد تصمیم به قتل او میگیرند و او را در هنگام شکار میکشند. اما هنوز دشمنان زیادی همچون شاپور بهبودی (رضا کیانیان) برادر رقیب بزرگ آقا که فصل قبل توسط شربت کشته شد وجود دارد. سر انجام در مجلس چهلم بزرگ آقا نصرت از بزرگان برای جانشینی قباد میخواهد که دست بلند کنند .در همین زمان سرهنگ تیموری وارد مجلس شده و اولین دست را بالا میبرد و پس از او بقیه بزرگان و افراد مجلس به جز هاشم دست بلند کردند و پس از بوسیدن دست قباد از مجلس خارج شدند.سرهنگ تیموری به سراغ شاپور میرود و از او تقاضای همکاری میکند تا بر علیه قباد کار کنند. شاپور برادر ناتنی شهرام بهبودی رقیب بزرگ آقا است و از کودکی در سختی بزرگ شده و برای همین عقده هایش را در این فصل خالی می‌کند. بلقیس در همین زمانی با دستخط قباد برای ترخیص شیرین به دارالمجانین میرود اما آنها می‌گویند که دستخط کافی نیست و رضایت حضوری قباد قبول است. شب همان روز اکرم که از قضیه ترخیص شیرین با خبر میشود از فرصت استفاده کرده و قضیه مرگ ململ را به قباد میگوید.

علیدوستی در فصل دوم سریال شهرزاد -  بیوگرافی ترانه علیدوستی
علیدوستی در فصل دوم سریال شهرزاد -  بیوگرافی ترانه علیدوستی

حضور علیدوستی در دومین فیلم اسکاری اصغر فرهادی 

فیلم فروشنده محصول سال 2016 ، نویسندگی و کارگردانی این فیلم را اصغر فرهادی برعهده داشته است.ترانه علیدوستی در این فیلم در نقش رعنا ظاهر می شود که همراه با همسرش عماد (شهاب حسینی) زندگی می کند. شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، بابک کریمی، مینا ساداتی، مهدی کوشکی، فرید سجادی حسینی به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم : فیلم فروشنده بعد از فیلمهایی چون گشت 2 و خوب،بد،جلف پرفروش ترین فیلم در ایران را دارا بود .داستان این فیلم درباره زن و شوهری به نام های ( رعنا (ترانه علیدوستی) و عماد (شهاب حسینی) می باشد که در حال اجرای تئاتری به نام مرگ فروشنده اثری از ارتور میلر می باشند انها به خاطر تخریب خانه اشان مجبور به نقل مکان و زندگی در ساختمانی دیگر می شوند.

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در فیلم The Salesman  -  بیوگرافی Taraneh Alidoosti
ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در فیلم The Salesman  -  بیوگرافی Taraneh Alidoosti

علیدوستی موفق شد تا در سال 96 نیز در فصل سوم شهرزاد که در ادامه فصل اول مجموعه پربیننده شهرزاد و فصل دوم مجموعه شهرزاد ساخته شده بود به ایفای نقش بپردازد. حسن فتحی همچون فصل اول و دوم، کارگردان فصل سوم این مجموعه را بر عهده داشت.

خلاصه قسمت اول و دوم از فصل سوم : شروانی و بهبودی در مورد نقشه ی قتل قباد با هم دست دوستی میدهند همچنین اکرم و شهربانی چی (امیرجعفری) در مورد نگه داشتن بچه ی قباد به توافق می رسانند.همچنین حمیرا تصمیم به طلاق با هوشنگ را میگیرد.که مادرش او را از این تصمیم پشیمان می کنند.همچنین قباد ، هوشنگ را برای خبرچینی و جاسوسی از زندگی شهرزاد و فرهاد اجیر میکند.همچنین بهبودی با دزدیدن شروانی به دلیل حرف هایش در مورد همسرش او را شماتت کرد.سپس تفنگی خالی به او داد و مثلا او را بخشید ولی در ادامه قباد در صحنه ظاهر شد و به دلیل دزدین شیرین ، شروانی را کشت اکرم که قصد کشتن کبیر (امید) را دارد لو می رود و پس از سر و صدای کلفت امید ، و رسیدن قباد ، اکرم را اخراج میکند.اکرم که پس از اینکه میفهمد اخراج شده است.اینکه زن صیغه ای قباد است را لو می دهد و میگوید که از او حامله است.پس از آن قباد با زدن او و پرت کردنش از پله ها بی هوش می شود و نصرت اکرم را شبانه از عمارت بیرون می برد.نصرت که از سوی قباد ماموریت یافته بچه را سقط کند و با دکتر تماس میگیرد.صابر عبدلی هم که به کمک یک وکیل فرمایشی آزاد شده است.اصرار دارد تا شیرین را ببیند و هاشم خان مخالفت میکند تا اینکه به صورت مخفی با هاشم پیش شیرین می رود.هوشنگ هم که مشغول به جاسوسی است اخبار را به قباد منتقل میکند.که این باعث لو رفتن محل اختفا شیرین می شود و شیرین هم در حین حرف های عاشقانه می گوید که همچنان به قباد فکر میکند.هاشم هم خیالاتی شده و با عمه بلقیس یا همان قرص قمر در خیالاتش حرف میزند.وقتی هاشم بصورت ناگهانی متوجه می شود که او را دنبال کرده اند.به سرعت برای گرفتن آن فرد اقدام می کند که در حین تعقیب فرد تصادف کرده و می میرد.در همین حین هاشم نیز فوری برای جابجا کردن شیرین اقدام میکند.

ترانه علیدوستی و مصطفی زمانی  - بیوگرافی ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی و مصطفی زمانی در فصل سوم شهرزاد - بیوگرافی ترانه علیدوستی

 

دیدگاه شما